Poliitiline nõunik

Urmas Espenberg

Erakonna juhatuse liige
Tallinna Põhja ringkonna aseesimees

Urmas Espenberg – urmas.espenberg@riigikogu.ee või urmase1@gmail.com

Sündinud: 4.juuli 1961, Aa küla Ida Virumaa, Abielus, 4  last

Haridus: filosoofia, Moskva Riiklik Ülikool 1984, TV- tootmine ja ajakirjandus –Catonsville Community College, MD, USA, 1993 TÜ – filosoofia magistratuur (lõpetamata) -2003.

Töö: pedagoog koolis, filosoofia õppejõud Eesti Kunstiinistuudis, ajakirjanik ETVs, turundusjuht Eesti Telefonis, giid ja väikeettevõtja

Looming: 5 romaani, näidend,  monograafia, 2-esseekogumikku, brändijuht- kaubamärgid Eesti Telefon, Atlas Andmeside ja Internet, ajakirjad Reklaamimaailm ja Strateegia –peatoimetaja ja väljaandja. Eesti Akadeemilise Seksuoloogia Seltsi liige. Eesti Reservohvitseride Kogu liige.

Poliitiline tegevus: alates 2000 IRL liige ja osalenud kolmedel kohalikel valimistel, EKRE liige aastast 2013 ja juhatuse liige alates aprillist 2014. Kandideeris 2015 a.Riigikogu valimistel Valmisringkonnas nr.1 Põhja-Tallinn, Haabersti, Kristiine, kus sai 2087 häält,  kuid ei osutunud valituks.

Aprillist 2015 Riigikogu EKRE fraktsiooni nõunik, rahvuslik-konservatiivse portaali Uued Uudised vastutav toimetaja.

Poliitiline kreedo

Ma ei saa enam kauem pealt vaadata seda, mis toimub praeguses Eesti elus. Ajalugu on andnud meile kaks võimalust üles ehitada oma vaba riik ja ma usun et kolmandat šanssi enam ei tule. Olukord, milleni oleme jõudnud, on katastroofi eelne ja kui kohe midagi radikaalset ette ei võeta, ootab meid täielik allakäik ja hääbumine nii riigi kui rahvana.

Alustada tuleb majandusest, mis on iga riigi ja ühiskonna alus. Eesti majandus on läbinud sügava kriisi ja jäänud peale seda seisundisse mida võib nimetada paigaltammumiseks ehk stagnatsiooniks. Majandus ei kasva ja ettevõtlus kiratseb, bürokraatia on liiga suur ja koormab riiki. Ettevõtjad ei saa hakkama firmade majandamisega ja palgatöötajad ei suuda elus püsida oma näruse sissetulekuga. Majandusele tuleb anda jõuline kasvuimpulss, milleks EKRE poolt on 10 % käibemaksu alandamine. Kodumaisele ettevõtjatele tuleb luua eelised ja võõramaiseid panku, konsortsiume, suurmaaomanikke ning meie oma monopole peab ohjeldama neid maksustades.

Teine probleem on demograafiline ja see koosneb neljast osast.

Esiteks tuleb kiirendatud korras läbi venelaste parem integratsioon meie ühiskonda. Vastu tuleb seista venestamisele, kuid lojaalseid ja keele selgeks õppinud inimesi tuleb toetada. Parem eesti keele õpe igal tasandil on asja edukuse võti. Sinna tuleb suunata ka lisavahendeid.

Teiseks eestlaste väljarände peatamine ja tagasipööramine. 100 000 lahkunut on meie jaoks elu ja surma küsimus. Selleks uurime kitsikuse eest pagenud Kalevipoegade ja Lindade elu võõrsil ning loome Tagasirände agentuuri, et neid tagasipöördumise soovi korral  abistada saaks.

Massimmigratsiooni mittelubamine siia, on kolmas oluline punkt asja juures. Pisike Eesti riik ei suuda suurt võõramaalaste hulka vastu võtta ja neid ühiskonda integreerida. See on kindel tee riiklikule enesetapule.

Neljandaks peab oluliselt tõusma meie iive, muidu me rahvana kestma ei jää. Kuid see ei tõuse enne kui meie perekond ja traditsioonid on taas ausse tõstetud  ja ühiskond toetab nii noori peresid kui ka lapsi.

Muidugi võitlen ma ka selle eest, et allakäinud demokraatia ja sõnavabadus taastuksid, et suureneks otsedemokraatia osakaal ja muutuks valimisseadus, mis hetkel produtseerib poliitilist ebavõrdsust ja kitsa grupi omavoli nii kogu Eesti kui ka näiteks Tallinna juhtimisel.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama