Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab 17. mail Toompea lossi ees 12.00-15.00  piketi, millega kutsutakse üles Riigikogu saadikuid kuulama mõistuse häält ja ütlema EI! Eestile äärmiselt kahjulikule ning rumalalt kavandatud Rail Balticu projektile.

Piketi ajastus on seotud sellega, et nimetatud eelnõu jõuab Riigikokku esimesele lugemisele ja seda üritatakse iga hinna eest kiiresti läbi suruda. Taoline kiirustamine nii suure ja mahuka, aastakümneteks riigi käekäiku mõjutava projekti puhul, viitab kahtlastele ja segastele asjaoludele. Projekti kahjuks räägivad nii läbiviidud uuringud kui ka eksperthinnangud, mis näitavad ürituse majanduslikku mõttetust ja hukatuslikke tagajärgi Eesti loodusele. Erilisi kahtlusi tekitab projekti rahastamine, sest ideaaltingimused, kus enamuse kuludest peaks katma Euroopa Liit ei pruugi täituda. Sügavat hämmingut tekitab seegi, et raudtee kujuneb Baltikumi siseseks, mitte Euroopaga ühenduvaks nagu alguses välja reklaamitud. Glamuurse Berliini asemel lõpeb see kahjuks vaid Leedu- Poola piiril ega pole ühendatud Euroopa raudteevõrguga.

Konservatiivne Rahvaerakond on seisukohal, et ühes demokraatlikus Euroopa riigis asju sel moel ei aeta ja  takistab taolise sõgeduse elluviimist viimse võimaluseni.

Kutsume kõiki, kellel mure isamaa käekäigu pärast, leidma aega piketilt läbi astuda! 

Korraldustoimkonna nimel

Urmas Espenberg, EKRE juhatuse liige

 mobiil 58-141-650

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama