Erakond loodi märtsis 2012 kahe sarnase maailmavaatega poliitilise jõu – Eestimaa Rahvaliidu ja Eesti Rahvusliku Liikumise ühinemisel.


Eesti Konservatiivne Rahvaerakond


Kui peab valima poliitika ja rahva vahel, tuleb valida rahvas; kui peab valima enda ja rahva vahel, tuleb valida rahvas; kui peab valima rahvaste vahel, tuleb valida oma rahvas, austades teiste rahvaste samasuguseid õigusi.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on põhimõttekindel ja julgelt patriootlik Eesti partei, kelle vääramatu missioon on Eesti rahvuslike väärtuste ja huvide kaitse. Erakond loodi märtsis 2012 kahe sarnase maailmavaatega poliitilise jõu – Eestimaa Rahvaliidu ja Eesti Rahvusliku Liikumise ühinemisel.

Eestimaa Rahvaliit loodi 1994. aastal Eesti Maarahva Erakonna (EME) nime all. Kaitstes Eesti põlisrahva huve ja tasakaalustatud arengut, kuulus Rahvaliit 2003–2007 valitsuskoalitsiooni.

EKRE

Alates märtsist 2012, kui Rahvaliidu XXI kongress kiitis heaks liitumise Eesti Rahvusliku Liikumisega, võttes vastu ka uue programmi ja põhikirja, on põhjalikult muutunud ning uuenenud erakond Eesti poliitkaardil.

Eesti Rahvuslik Liikumine sai alguse kevadel 2006 Tallinnas toimunud protestidest kommunistliku pronkssõduri vastu. Juba 2009. aastal sai liikumise eesmärgiks uue rahvuskonservatiivse erakonna loomine. Eesti Rahvuslik Liikumine koondas noori rahvuslasi, kellest mitmed on praegu Konservatiivse Rahvaerakonna juhtide seas.
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama