Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kutsub osalema teisipäeval, 19. märtsil kogu riigi liiklust mõjutaval protestiaktsioonil „Peatame auto! Peatame maksu!“, et survestada valitsust automaksust loobuma.

Erakond kutsub kõiki autoga sõitvaid inimesi üles peatama teisipäeval, 19. märtsil kell 9 oma sõiduk kümneks minutiks ja lülitama sisse ohutuled. Inimestel palutakse jagada sotsiaalmeedias pilte ja videoid seisvatest autodest.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on igal autojuhil võimalik hommikusel tipptunnil autot peatades näidata välja oma pahameelt automaksu ja valitsuse rumala poliitika vastu.

„Näitame valitsusele, et me ei tõmba rahvana küüru selga ega lepi ilmselgelt kahjuliku ja meie kõigi toimetulekut halvendava poliitikaga. Praegune valitsus ei hakka rahvaga arvestama enne, kui rahvas jõuliselt vastu hakkab. Ka mitmed Euroopa riikide valitsused olid valmis taganema inimesi vaesusesse ajavast maksupoliitikast alles siis, kui traktoristid ja rekajuhid tänavale meelt avaldama tulid. Anname kümneminutilise liiklusseisakuga Eesti valitsusele signaali, et aeg on hakata rahvast kuulama,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama