Vaatamata poliitiliste oponentide provokatsioonidele ja valelike ajakirjanike laimukampaaniale tõstis vankumatu vastuseis rändepaktile Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetust rahva seas.
BNS-i ja Postimehe tellitud Kantar Emori detsembri alguses läbiviidud küsitluse kohaselt oli EKRE toetuseks 20,3 protsenti, millega jõudsid rahvuskonservatiivid kannule suurematele erakondadele (Keskerakonna toetus 25,9 protsenti, Reformierakonnal 23 protsenti). Novembris toetas EKRE-t selle küsitluse järgi 17% valijatest.
ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilise küsitluse järgi kerkis EKRE toetus novembrikuu 15 protsendilt detsembris 18 protsendile. EKRE toetus hakkab taas lähenema Reformierakonnale, kelle toetus jätkas teist kuud langemist ja kukkus novembrikuu 23 protsendilt detsembris 21 protsendile.
EKRE toetus kasvu tingis rändepakti teema tõstatamine rahvuskonservatiivide poolt Riigikogus. Isamaa võttis seisukoha ÜRO rändeleppe suhtes hiljem ja see kasvatas ka Isamaa populaarsust.
“Arutelu ÜRO rändeleppe üle on oluliselt kasvatanud rahvuslaste segmenti erakondade maastikul, enne on see olnud 20 protsendi lähedal – nüüd juba ligi 30 protsenti, ja seda liberaalide arvelt,” tõdes uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog.
EKRE populaarsusele ei avaldanud erilist mõju Indrek Tarandi korraldatud provokatsiooni äraspidine kajastamine peavoolumeedias. Kui esialgu võisid jutud vägivallast inimesi šokeerida, siis sotsiaalmeedias plahvatuslikult levinud klipid näitasid Tarandi tahtlikku tegevust ja sisuliselt olematut vägivalda. Rahvuskonservatiivid tegutsesid olukorrale vastavalt ning süüdi olid provokatiivselt käitunud sotsid.
Kantar Emori uuringu järgi on nooremat, 18–34-aastast valijat kõige paremini kõnetatud EKRE, keda toetab 22,3 protsenti küsitletuid noori. Meeste seas on EKRE taas 29,8 protsendiga populaarseim. Eestlaste seas on erakond 23,2 protsendiga teine, maal ja väikelinnades juhib EKRE 27 protsendiga.