Teisipäeval tutvustavad Tallinnas oma koostööprogrammi Euroopa riikide rahvuslikud erakonnad, kes kavatsevad Euroopa Parlamendis moodustada ühise fraktsiooni.
Liikumise “Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest” alla koondunud parteide valimisüritus jõuab Eestisse üle-euroopalise kampaania raames.
Tallinnas Mustpeade majas algusega kell 13 toimub kõnekoosolek, millest võtavad osa Olli Kotro (Põlissoomlased), Anders Vistisen (Taani Rahvapartei), Jaak Madison (EKRE), Manuel Vescovi (Itaalia Liiga) ja Marine Le Pen (Rahvuslik Liit). Üritusele pääsevad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna registreeritud liikmed ja kutsutud külalised. Kell 15 on kavas pressikonverents.
Ürituse otsepilti kannab üle EKRE ametlik Facebooki leht.
Üleskutse koondada Euroopa rahvuslikud erakonnad ühisesse fraktsiooni tegid 8. aprillil Milanos toimunud pressikonverentsil Itaalia Liiga, Soome Põlissoomlaste, Taani Rahvapartei ja Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindajad. Tänaseks on üleskutsega liitunud mitmete teiste Euroopa riikide erakonnad, kaasa arvatud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.
“Euroopa Rahvaste ja Vabaduste Eest” (The Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENF) peab oluliseks liikmesriikide suveräänsust ja rahvuste vahelist koostööd.
Erakonnad sedastavad, et neile on vastuvõetamatu igasugune poliitika, mis püüdleb superriigi loomise poole. Üheks MENF-i liikmeid ühendavaks aluspõhimõtteks on vastuseis riikliku iseseisvuse loovutamisele riikideülestele organisatsioonidele või Euroopa Liidu institutsioonidele.
MENF-i kuuluvate parteide ja Euroopa Parlamendi liikmete poliitilise koostöö aluspõhimõtteks on Euroopa inimeste ja rahvuste identiteedi säilitamine ja nende eripärade austamine. Üheks oluliseks alusprintsiibiks, mida jagavad kõik MENF-i liikmed, on õigus kontrollida ja reguleerida immigratsiooni.
MENF-i liikmed tunnistavad igaühe õigust kaitsta Euroopas oma spetsiifilist ja ainulaadset majanduslikku, sotsiaalset, kultuurilist ja territoriaalset mudelit. MENF püüdleb oma liikmete poliitilise tegevuse mitmekesisuse säilitamise poole. MENF-i liikmed peavad oma poliitilise liikumise aluseks isikuvabaduste kaitset, erilist rõhku pannakse väljendusvabadusele, sealhulgas ka digivabadusele, mis on sattunud üha suurema surve alla.