Rahvuskonservatiive leiab tänavu mitmelt Arvamusfestivali debatilt. Teiste seas arutlevad ühiskonna valuküsimuste üle Jaak Madison, Jaak Valge, Leo Kunnas, Igor Gräzin, Varro Vooglaid, Urmas Espenberg ja Mart Helme.

Paide vallimäel niinimetatud „EKRE alal“ toimub reedel, 9. augustil kaks debatti. Kell 12 algab arutelu „kas Brüssel on uus Moskva?“, milles osalevad Euroopa Parlamendi endine liige Igor Gräzin, Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) ja välispoliitika ekspert ja endine õppejõud Tiiu Pohl. Debatil küsitakse, kas Eesti on oma suveräänsuse loovutamisega Euroopa Liidule läinud liiga kaugele? Kas eurosaadikud ajavad Brüsselis Eesti või kellegi teise asja? Kuidas saab Eesti oma huve Euroopas paremini kaitsta?

Kell 17 algab teine EKRE korraldatud arutelu teemal „Kas enne otsedemokraatia rakendamist tuleb rahvas terveks ravida?“, milles osalevad ajaloolane Jaak Valge (SA Terve Eesti), Riigikogu liige Leo Kunnas (EKRE), õigusteadlane Varro Vooglaid (SA Pere ja Traditsiooni Kaitseks). Debatil püütakse leida vastused küsimustele, mida on Eestil otsedemokraatia taastamisest võita? kus peituvad otsedemokraatia ohud? kuidas on kaitstud vähemuse huvid?

Rahvuskonservatiivide esindajaid leiab aga ka teistelt debattidelt. Tulge 9. ja 10. augustil Paidesse kaasa elama, mõtlema ja arutlema!

ARUTELUD, MILLEST VÕTAVAD OSA RAHVUSKONSERVATIIVID

Kas Brüssel on uus Moskva?
Ürituse lava: EKRE ala
9. august 2019 @ 12:00-13:00
Eesti riik andis 2004. aastal Euroopa Liiduga liitudes ära osa oma suveräänsusest. Föderaliserumise protsess on Euroopas aga jätkunud ning Brüsseli ühispoliitikate hinnaks on liikmesriikide iseseisva otsustusõiguse vähenemine.
Osalejad: Euroopa Parlamendi endine liige Igor Gräzin, Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison(EKRE) ja välispoliitika ekspert Tiiu Pohl.

Fake news
Ürituse lava: Postimehe ala
9. august 2019 @ 16.00-17.00
„Fake news“ – mis need on, kuidas nad sünnivad, kuidas nende vastu võidelda ja kuidas mõjutab võltsuudiste levik ajakirjanduse eneseidentifikatsiooni.
Osalejad: Dmitri Teperik Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest, lugejakiri.ee väljaandja ning meemikultuuri entusiast Mart Siilivask ja Riigikogu liige Urmas Espenberg.

Kas enne otsedemokraatia rakendamist tuleb rahvas terveks ravida?
Ürituse lava: EKRE ala
9. august 2019 @ 17:00-18:30
Otsedemokraatia on riigi valitsemise vorm, kus rahvas saab otsustada riiki puudutavaid küsimusi otse, vahepealsete esindajateta. Parim näide otsedemokraatlikust riigist on Šveits, kus viimase 120 aasta jooksul on 240 korral korraldatud rahvahääletusi seadusandlikes küsimustes. Eesti kodanike õigus algatada referendumeid läks kaduma koos 1934. aasta Riigipöördega, mille president Konstantin Päts rahva haigeks kuulutas. Mida oleks Eestil otsedemokraatia taastamisest võita? Kus peituvad otsedemokraatia ohud? Kuidas on kaitstud vähemuse huvid? Osalejad: ajaloolane Jaak Valge (SA Terve Eesti), Riigikogu liige Leo Kunnas (EKRE), õigusteadlane Varro Vooglaid (SA Pere ja Traditsiooni Kaitseks)

Teadusleppest targa ühiskonnani: erakondade visioon
Ürituse lava: Teadusala
10. august 2019 @ 18:00-19:30
Eesti erakonnad, teadlased ja ettevõtjad sõlmisid detsembris 2018 teadusleppe, mille järgi tõuseb Eesti avalik teadustegevuse rahastus järgmise kolme aastaga ligi kaks korda, ühe protsendini sisemajanduse kogutoodangust. Kevadine koalitsioonileping kordas ühe protsendi eesmärki, kuid uues eelarvestrateegias taganes valitsus kokkuleppest. Küsime, kuidas näevad erakonnad teaduse rolli Eesti arengus. Arutame ideid, mis aitavad Eesti ühiskonda ja majandust teadmispõhisemaks teha
Osalejad: Jaak Valge (EKRE), Tõnis Lukas (Isamaa), Katri Raik (SDE), Maris Lauri (Reformierakond)

Parlamendierakondade esimeeste debatt
Ürituse lava: Meie tuleviku ala
10. august 2019 @ 20.00-21.30
Iga-aastane parlamendierakondade esimeeste debatt. EKRE-t esindab Mart Helme.

 

Vaata kogu festivali kava aadressil www.arvamusfestival.ee!

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama