Välismaal elavad või reisil viibivad hääleõigusega Eesti kodanikud saavad laupäevast kuni eeloleva neljapäevani välisesindustes riigikogu valimistel hääletada – kokku on 35 riigis avatud 40 hääletamispunkti.

Esindus peab selles ajavahemikus vähemalt kahel päeval hääletamist võimaldama, teatas riigi valimiskomisjon. Täpsema info hääletamist korraldavate riikide kohta leiab välisministeeriumi kodulehelt https://vm.ee/et/valimistel-osalemine.

Lisaks esindustes hääletamisele sai välismaal ka kirja teel hääletamist taotleda ning alates 21. veebruarist on võimalik e-hääletada. E- hääletamise usaldusväärsus pole kunagi täielikult kindel olnud, kuid kui muud võimalust pole on see parem kui mittehääletamine. Alaliselt elab välisriikides 77 881 Eesti kodanikku. kes võiks ja peaks meie elus kaasa rääkima. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna suurim toetajaskond asub Soomes, kus tegutseb ka EKRE osakond.

Lisaks saavad alaliselt välismaal elavad valijad 21.-27. veebruarini hääletada Eestis väljapool elukohta avatud jaoskondades.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama