Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

15.10.2015

Pressiteade

Albu Vallavolikogu ei toeta pagulaste vastuvõttu

Täna toimunud Albu Vallavolikogu istungil käsitleti ka immigratsioonikriisi, kus vaadeldi omavalitsuse võimekust ja soovi panustada läbi pagulaste vastuvõtu. Volikogu otsustas toetada Albu Vallavalitsuse seisukohta septembri kuust vastuses sotsiaalministeeriumile, mille kohaselt puudub vallal võimekus ja valmidus pagulaste vastuvõtuks. Samuti otsustas vallavolikogu lisada otsusele klausli, mille kohaselt ei pea Albu vald üldse õigeks toetada pagulaste vastuvõtmist.

Volikogu ja Konservatiivse Rahvaerakonna liige Tanel Liiva lisas, et volikogu selge ja konsensuslik väljendus praeguses immigratsioonikriisis oli hädavajalik näitamaks eesti rahva ja kohaliku kogukonna vastuseisu Vabariigi valitsuse teostatavale poliitikale ja immigrantide toomisele meie kodusesse Eestisse. “Ma loodan, et Albu vallavolikogu otsus näitab eeskuju ka teistele omavalitsustele seismaks kindlalt ja ühehäälselt vastu riigi valitsuse suunale, mis on nõustunud illegaalsete kvootidega ning toetavad ilma rahva mandaadita Eesti suveräänsuse likvideerimist võimu kinkimisega Brüsselisse”, selgitas Liiva tänast otsust.

Albu vald on Põhja-Järvamaal asuv omavalitsus, kus elab ligikaudu 1300 elanikku ning kust on pärit ka praegune Riigikogu liige Jaak Madison.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama