Andrus Ansipi õest, keeletoimetajast ja endisest ajakirjanikust Eve Osast sai 7. veebruaril Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tallinna kesklinna osakonna liige. Eve räägib Uutele Uudistele, miks otsustas pärast aastaid kestnud Keskerakonna liikmelisust peaministriparteist välja astuda ja EKRE-ga ühineda.

“Inimesed, kes mind tunnevad, teavad, et ma ei ole oma meelsust muutnud.  Olin enne Eesti taasiseseisvumist ja sel pöördelisel ajal üsna tugev tegevajakirjanik, mitte võimukoridorides tuulenuusutaja. Kui räpaseks trügimiseks ja ärategemiseks läks, leidsin oma koha tänu keelteoskusele. Olen töötanud suurfirma juhiabina, kirjastuses ja tõlkebüroo peatoimetajana.

15 aastat tagasi, 16. jaanuaril pani sõbranna Urmi mu ette avalduse blanketi, arvates, et koos Keskerakonnaga on võimalik midagi ära. Siis tunduski just nii, ja minust sai Keskerakonna liige.

Kümme aastat tagasi kirjutasin avalduse ja selgitasin, miks tahan Keskerakonnast välja astuda. Ma ei ole kunagi seda avaldust tagasi võtnud. 29. jaanuaril 2018 kasutasin võimalust ennast arvutis äriregistri kaudu keskpartei liikmete hulgast kustutada.

Praegu on ainus erakond, kelle liikmed ja põhimõtted ei ole kõrvale kaldunud aadetest, mida väljendas Eesti rahvas laulvas revolutsioonis ja Balti ketis, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Üksi kodus võimureid kiruda ei ole mõtet. Sellepärast ma nüüd siin olengi. Küsida võib kõike, vastan ausalt. Mul ei ole ämma kappi ega saladusi,” kinnitas Eve.

Eve lisas, et tema kadunud abikaasa Aivo Osa hääletas Mart Helme poolt kohe, kui Mart ennast üles oli seadnud ja see oli protseduuriliselt, valimisringkonna mõttes võimalik. “Osade mõtteviis on alati olnud teistsugune kui Ansipi oma. Olen olnud Eve Osa 16. märtsist 1974,” märkis Eve Osa.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama