EKRE ei pea põhjendatuks, et Eesti kodakondsuseta inimesed – nii halli passi omanikud ehk kodakondsuseta isikud kui ka Vene kodanikud saaksid kohalikel valimistel oma hääle anda, ütles Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets.

“Kodakondsuse üks tähtsamaid omadusi ongi riigivõimu teostamine valimiste kaudu. Vene kodanikele valimisõiguse andmine oli 1990ndate lõpu suur viga. Seda surusid peale nn inimõiguse komissarid ja paraku lasid Isamaa jt erakonnad sellel sündida. Ikka usus, et ehk saab järeleandlikkusega Moskva-meelsetele inimõiguskomissaridele meeldida. Läti keeldus väärikalt,” ütles Poolamets.

“Kui keegi on otsustanud Vene kodakondsuse kasuks, siis need isikud saavad saatkondades valida Vene riigiduumat. Ülekaalukalt on nad toetanud Putinit ja Ühtset Venemaad. See kinnitab, et Eesti pealinnas määravad võimu Ühtse Venemaa valijad. Samal ajal ei ole mittekodanikel kohustust minna ajateenistusse. Praegune olukord ei soosi Eesti kodakondsuse omandamist ning devalveerib selle väärtust, sest teistel on kõik niigi lihtsalt käes, aga kohustusi vähem kui kodanikel.”

Poolametsa sõnul on aeg valimistel osalemise õigus jätta üksnes Eesti kodanikele.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama