Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kristlastest liikmed asutasid Kristlaste Ühenduse, mille eesmärk on seista kristlike väärtuste eest ning aidata ainelises kitsikuses elavaid inimesi.

Ühenduse esimeheks valiti Tarmo Hints, aseesimeesteks Monika Helme ja Eda Rüütel, juhatuse liikmeteks Leho Lamus ja Ööle Rannu.

Tarmo Hintsi sõnul ei tulnud ühenduse loomise mõte tühjalt kohalt, sest EKRE ridades on arvestaval hulgal kristlasi – nii luterlasi, baptiste, õigeusklikke, nelipühilasi, elusõnalasi kui ka vabakoguduste liikmeid.

„Tahame panna oma õla alla erinevate koguduste juures tegutsevatele leivakirikutele ning jagada vaesteabi ja vaimulikku tuge inimestele, kes seda vajavad,” ütles Hints.

“Leiame, et kristlaste hääl peab hakkama ühiskonnas rohkem kõlama. On aeg astuda kristlastena esile, nii nagu tegi seda Vanas Testamendis kuningas Taavet, kui Koljatile vastu astus. Kui ühiskond ütleb, et sa pead aktsepteerima pattu, sest vastasel korral ei ole sa salliv, siis see ei ole see koht, kus peab astuma tagasi ja ennast korrigeerima.“

Hintsi sõnul tuleb Euroopat tabanud rändekriisi puhul eneselt küsida, kas me oleme nii tugevad, et suudame pakkuda sissetulnuile vaimulikku alternatiivi. „See jutt, et oma ilmalikkusega me suudame seista teiste religioossete ilmingute vastu ei ole pädev. Piibelgi õpetab, et ei saa seista vaimsete asjade vastu ilmalike relvadega.“

FOTO: EKRE – Tarmo Hints

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama