Kallaste linnavalitsus korraldab juba mitmeid aastaid  traditsioonilist suvelõpuüritust – kala- ja sibulalaata, mis toimus seekord toimus 27ndal augustil. Ilus päikesepaisteline ilm meelitas kokku tuhandeid laadalisi ümbruskonnast ja kaugemaltki.

Kogu ettevõtmise tegi meeldivaks see, et see oli korraldatud ainult Peipsi rahva kultuurile omaselt. Peipsi kultuur ei ole tegelikult puhtalt ei vene ega ka eesti kultuur. See on iseseisvalt välja arenenud mitmest erinevast kihist koosnev kultuur. Meelelahutusprogrammis olid esindatud koloriitsed rahvakunstiansamblid nagu Sladka Jagoda Kohtla-Järvelt, Kallaste naisansambel Krasnogorotskaja oma uhkelt kaunistatud rahvariietes. Kultuurikeskuses oli võimalik vaadata kogupere näidendit kuldkalakesest. Kehakinnituseks pakuti ehtsat uhhaad. Üritus kestis pea ööni ning lõppes ilutulestiku ja tantsuga. Hämmastav kui sügav sisu on sellel väikesel Kallaste linnal ja elanikel!

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindus võeti laadal soojalt vastu. Rahvuskonservatiivide telgi juures oli päev läbi palju sagimist. Põhiline teema, millega EKRE telgi juurde tuldi oli rahva mure Eesti pärast. Inimesed on pettunud Euroopa Liidus ja meie valitsuse rahvavaenulikus tegevuses. Presidendina sooviti näha ainult Mart Helmet. Ei usuta enam ühtegi teist presidendikandidaati ega neid toetavaid erakondi.

Blog Attachment
  • img_4593-2
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama