Värske Kantar Emor erakondade juulikuine reitingute uuring kinnitab, et Konservatiivne Rahvaerakond on kinnistanud oma head positsiooni Eesti poliitika kõrgliigas. Hapukurgihooaja küsitluse järgi on Eesti kolm populaarsemat erakonda hetkel Reformierakond 26%-ga, Keskerakond 23%-ga ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 16%-ga.

Oma reitinguga oli väga rahul Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme. «Kui oleme opositsioonierakonnana ka suvel, kui riigikogu ei tööta, stabiilsel kolmandal kohal, siis see on meie jaoks suurepärane tulemus,» ütles Helme. «See on positsioon, millega läheme suhteliselt suure enesekindlusega kohalikele valimistele.”

«Eelmise aasta sügisega võrreldes on EKRE-l märgatav tõus – kümnelt protsendilt 16-le,» ütles sotsioloog Aivar Voog ja lisas: «Samas Vabaerakonnal on vastupidi: möödunud oktoobris oli 15 protsenti, kui neist valitsuskriisi ajal räägiti kui võimalikust koalitsioonipartnerist, ja nüüd 7,4.»

EKRE on teisel kohal eestlaste seas (Reformierakond 31,6, Eesti Konservatiivset Rahvaerakond (EKRE) 19,5) ja madalapalgaliste (kuusissetulek alla 400.- euro) hulgas; kolmandal kohal aga meeste seas ning kõrgema palgatasemega inimeste seas (üle 700.- euro kuus). Tallinnas on erakonna toetus samuti kasvanud ja ulatub üle kümne protsendi (10,1%).

Teises liigas heitlevad tihedalt Vabaerakond 7%, IRL 6 %-ga ja neile selja taha pürivad Rohelised 5%-ga.

FOTOL: EKRE praegune juhatus

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama