PRESSITEADE

23. jaanuar 2018

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond toetab justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamist

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon otsustas, et ühineb riigikogu opositsiooni umbusaldusavaldusega justiitsminister Urmas Reinsalu vastu.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on ministri umbusaldamiseks mitu kaalukat põhjust.

„EKRE on traditsioonilise perekonna kaitsmise erakond, kus naisliikmeid on protsentuaalselt rohkem kui üheski teises Eesti parteis. Reinsalu sõnad, mida võib tõlgendada naistevastase vägivalla heakskiitmisena, ei ole ministrile kohased. Mehed peavad naisi hoidma ja kaitsma,“ ütles Helme.

„Eriti piinlik on sotside käitumine, kes on teatanud, et nad jalutavad umbusaldusavalduse hääletuse ajaks saalist välja. Sotsid peaksid edaspidi häbenema ja naistevastase vägivalla teemal enam mitte sõna võtma. Nad müüsid võimuambitsioonide nimel oma põhimõtted maha.“

Helme sõnul on umbusaldusavaldus Reinsalule ühtlasi umbusaldusavaldus nii IRL-ile kui ka praegusele valitsusele.

„Ehkki meil on IRL-iga olemas maailmavaateline ühisosa, ei lepi me sellega, et nad osalevad vasakpoolses ja venemeelses valitsuses kollaborantidena ja teevad paljudes küsimustes lubamatuid järeleandmisi. Umbusaldusavaldus on meiepoolne surveavaldus IRL-ile, et nad sellest valitsusest lahkuks,“ ütles Helme.

„Meie hinnangul langetab praegune valitsus Eestile ülikahjulikke majanduslikke ja maksupoliitilisi otsuseid, mis ei esinda Eesti inimeste huve. Me soovime selle valitsuse võimalikult kiiresti välja vahetada.“

Lisainfo:

Martin Helme
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees
Tel 533 00002 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama