Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on nõus, et abielu võiks defineerida põhiseaduses kui ühe mehe ja ühe naise liiduna, kuid ei toeta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma ettepanekut, mille kohaselt võiks pärast reguleerida eriseadusega ülejäänud koos- ja ühiseluviisid.

“EKRE on alati olnud seisukohal, et kõikidel inimestel on võimalik reguleerida oma majanduslikke suhteid olemasolevate seaduste alusel ka praeguses õiguslikus keskkonnas,” ütles EKRE esimees Mart Helme. Ta lisas, et selleks ei ole vaja ühtki eriseadust ega kooseluseadust. Helme sõnul on freudomarksistlikud ringkonnad, hiljem kõik järeleandmised kõikvõimalike kooselude osas vormistanud homoabieludeks. See ei ole Eesti tee!”

Küll aga pooldab EKRE Viilma ettepaneku esimest poolt, ehk ettepanekut täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna. “Peapiiskop Urmas Viilma ettepanek on meie erakonnale sümpaatne ja vastuvõetav. Sarnaselt peapiiskopile on ka meie erakond kogu aeg seisnud kristlike väärtuste ja traditsioonide elujõulisuse eest,” sõnas Helme.

EELK peapiiskop Urmas Viilma tegi neljapäeval Toomkirikus advendimõtisklusel ettepaneku täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna ning seejärel reguleerida eriseadusega ülejäänud koos- ja ühiseluviisid.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama