Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) alustas veebilehel hindalla.ekre.ee toetusallkirjade kogumist elektri hinna langetamise petitsioonile.
Petitsioonis nõutakse, et riik peab andma Eesti Energiale korralduse müüa inimestele ja ettevõtetele elektrit omahinnaga, millest on välja võetud CO2 tasu ning inflatsiooni ohjeldamiseks tuleb viivitamata langetada elektri-, gaasi-, diisli-, bensiini- ja muude kütteõlide aktsiisi ning käibemaksu.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on oluline saata rahva poolt valitsusele selge signaal, et me ei lepi Reformierakonna valitud katastroofikursiga.

„Valitsuse otsus jätkata röövelliku elektribörsi nuumamist ja CO2 trahvide maksmist hävitab meie riigi ettevõtlust ja kurnab rahva vaeseks. Elektri universaalteenus ei ole mingisugune lahendus, vaid tüüpiline reformierakondlik silmamoondus, mille eesmärk on panna inimesed pööraste hindadega leppima. Universaalteenus kehtestab varasemaga võrreldes viis korda kõrgema hinna ehk tavatarbijale umbes 20 senti KWh kohta,“ tõdes Helme.

„Ka riigi pakutud kompensatsioonimehhanismid ei ole muud kui rikkuse ümber jagamine. Esmalt võetakse inimestelt kõrge hinnaga ära palk ja säästud, ja kui enam välja ei tulda, siis võetakse samadelt inimestelt maksuraha, antakse see korraks nende kätte tagasi, et nad saaksid selle seejärel anda elektrimüüjatele. Kokkuvõttes, inimeste ja ettevõtete vaesumine jätkub.“

Helme sõnul aitab Eesti majanduse kokku kukkumist ja rahva massilist vaesumist ära hoida ainult elektri hinna viivitamatu langetamine.


„Elektri hinda on võimalik langetada umbes 3 sendini KWh eest. Meil on tänu põlevkivile energeetiline sõltumatus. Narva elektrijaamadest ning päikese- ja tuuleparkidest piisab riigi elektrinõudluse katmiseks. Me ei pea ostma kallist börsielektrit. Me ei pea rahva vaesumise hinnaga kinni maksma Euroopa ebarealistlikku rohepööret.“

 

TOETA PETITSIOONI SIIN!

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama