Esmaspäeval algatatud allkirjade kogumine rahvusriike hävitavale Marrakechi rändeleppele kodanikuportaalis petitsioon.ee sai oma eesmärgiks seatud 10 000 häält kokku vaid nelja päevaga. See näitab Eesti kodanike suurt muret riikidele pealesurutava globalistliku ÜRO rändepaketi pärast.

Näib, et nii allkirjade kogumine kui ka muud meetmed on sundinud valitsust ja presidenti plaanist lepe kiirelt ja kärata heaks kiita loobuma ning otsima teisi meetodeid oma tahte elluviimiseks. Samas teeb EKRE ja rahva vastuseis leppele rohelise tule näitamise väga problemaatiliseks, sest nii satutakse üsnagi ebapopulaarsesse seisu.

“Kuigi valitsus on esialgu öelnud, et nad paketi allkirjastamist ei toeta, ei saa Brüsseli eliidi tuules aastaid vassinud ning valetanud süvariigi ja vasakliberaalide sõnu uskuda seni kuni nad võimul on. Seetõttu kavandame oma edasised meetmed vastavalt olukorrale,” ütles EKRE fraktsiooni poliitikanõunik ja erakonna juhatuse liige Urmas Espenberg. “Me jälgime olukorda kõrgendatud tähelepanuga ja vajadusel jätkame allkirjade kogumist nii elektroonselt kui lisaks ka paberkandjatel, samuti oleme valmis muudeks  survemeetmeteks, et Eesti sellele hukatuslikule allkirjale oma kätt alla ei paneks”

Neljapäeval 15. novembril kogunes EKRE kutsel Stenbocki maja ette arvukalt piketeerijaid, kes protestisid Marrakechi leppe allkirjastamise vastu Eesti presidendi poolt detsembris, kuid valitsus kogunes hoopis Raekoja platsi äärde Õpetajate Majja. Piketi korraldas EKRE seetõttu, et valitsuse istungil pidi arutluse alla tulema Eesti valitsuse seisukoht rändeleppe allkirjastamise suhtes, ja miitinguga taheti näidata oma meelsust. Paraku oli valitsus vahepeal otsustanud istungi mujal pidada.

Õhtul tuligi Vabariigi Valitsuselt teade, et konsensuse puudumise tõttu on lepingu allkirjastamisest loobutud.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama