Lõppes allkirjade andmine petitsioonile “Ei suveräänsust ohustavale Marrakechi migratsioonileppele!” ja kokku andis oma allkirja lausa 17 693 inimest! Lisaks tuli EKRE kontorisse leht 18 allkirjaga.

“See on võimas rahvahulk, arvestades eriti veel seda, et allkirjade andmine toimus ainult veebikeskkonnas,” rääkis Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Jaak Madison. “Me teame, et ei valitsus ega ka teised kartellierakonnad ei hooli ükskõik kui suurest rahvahulgast, kes on vastupidisel arvamusel nendega. Kuid antud petitsiooni eesmärk oli samuti näidata jõudu ja meelsust, mis valitseb ühiskonnas. Täpselt samamoodi, nagu oli meelsuse ja rahva jõu näitamine nädal tagasi toimunud meeleavaldus Toompeal.”

“Ühe väikese, kuid märgilise võidu me oleme juba saavutanud: vähemalt meie niinimetatud president ei sõida Marrakechi. Eesti valitsus kavatseb saata kellegi Välisministeeriumist hoopis ÜRO peaassambleele, kus siis Eesti näitaks toetust migratsioonipaktile,” lisas Madison.

Teine oluline võit on tema sõnul olnud Eesti kajastamine rahvusvahelises meedias – korduvalt on teada antud, et Eesti ei toeta seda pakti. “Ka mulle on mitmed sõbrad väliserakondadest kirjutan rõõmuga, et oh, Eesti ei liitugi! Kahjuks olen ma pidanud nentima, et selgrootud valitsuses ikkagi surusid selle läbi ja nõndanimetatud “isamaalased” sitsivad rahulikult valitsuses edasi,” nentis saadik.

Petitsiooni sõnum oli: “Eesti valitsus ei tohi anda allkirja ÜRO Marrakechi migratsioonipaktile, mis läheb seetõttu vastuollu Eesti põhiseadusega, võimaldades hakata survestama meie riiki vastu võtma majandusimmigrante.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama