Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pärib peaminister Jüri Rataselt aru, miks on valitsus andnud Euroopa Komisjonile nõusoleku võtta 2018. ja 2019. aastal vabatahtlikult vastu 80 immigranti, kui kvoodipagulaste vastuvõtmise lepingu tähtaeg on möödas.

Riigikogus arupärimise üle andnud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Jaak Madisoni sõnul soovib fraktsioon peaministrilt selgitust, miks tahab valitsus antud 80 immigranti arvata nende 550 inimese sekka, keda lubati vastu võtta kahe aasta jooksul alates 2015. aasta septembrist.

„See leping kehtis kaks aastat ning on praeguseks kehtetu. Eesti riigil pole mingit vajadust ega põhjust võtta vastu uusi moslemi-immigrante. Valitsus võlgneb oma rahvale selgituse, miks allutakse Euroopa Komisjoni survele,“ ütles Madison.

Madisoni sõnul on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon seisukohal, et mõistlikum on abistada sõjapõgenikke kriisikolletes ja põgenikelaagrites ning mitte tuua neid võõrasse riiki ja kultuuri, kus kohaneda suudavad vähesed.

„Samuti leiab meie fraktsioon, et Eesti peaks olema solidaarne Ungari, Tšehhi ja Poolaga, kes ei ole Euroopa Komisjoni kohustusliku kvoodisüsteemiga nõus,“ ütles Madison.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama