Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on lubanud teravat vastuseisu 11.juunil Riigikogus esimesele lugemisele tulevale Istanbul konventsiooni ratifitseerimisele, leides, et konventsioon eirab traditsioonilisi soorolle.

Martin Helme sõnul on konventsioonis tõepoolest rida asju, millega EKRE kindlasti nõus on. “Näiteks keeld moonutada naiste suguorganeid või teised naistevastase vägivalla vastu suunatud punktid. Aga need saab edukalt ka Eesti siseriiklikku seadusandlusega kehtestada ning osaliselt on nad juba seal olemas,” sõnas Helme. Ta nentis, et konventsioon sisaldab palju islamipraktikate pärssimise punkte, kuid toonitas, et neidki saab vajadusel siseriiklikult reguleerida.

“Kui aga hakata deklaratsiooni lähemalt uurima, tuleb sealt välja rida väga absurdseid asju. Deklaratsioon eitab eluslooduse bioloogilist paratamatust, et inimesed sünnivad meesteks ja naiseteks ning lubab inimesel endal otsustada, kumb ta soovib olla. Tal võivad küll olla mehe sugutunnused, aga kui ta tunneb, et ta on naine, siis konventsiooni järgi tuleks seda tunnustada. Rahvuskonservatiivide meelest on selline elu kunstlik konstrueerimine inimeste peas vägagi libe tee ja siit on vaid sammuke objektiivse tõe eitamise poole ning kui soovite ka hullumeelsuseni,” rääkis Helme.

“Konventsioonis on otse öeldud, et traditsioonilised soorollid on naistevastane vägivald. Ehk siis see, kui sa arvad, et mehed peavad olema mehelikud ja naised naiselikud – meestel on isaroll ja naistel emaroll -, see on naistevastase vägivalla õhutamine juba eos. See on aga täiesti radikaalfeministlik seisukoht, mida üks normaalselt ja kainelt mõtlev erakond toetada ei saa, sest see on rünnak traditsiooniliste soorollide ja mõistliku elust arusaamise vastu ” rõhutas Helme ja kinnitas, et EKRE fraktsioon hääletab “ilmselgelt sellise tobedustega segatud eelnõu ratifitseerimise vastu”.

Asjal on olemas teinegi varjukülg. Istanbuli konventsioon võib muutuda omamoodi migratsioonipumbaks, sest naine, kes kuskil islamiriigis või Aafrikas väidab end olevat langenud diskrimineerimise või ahistamise ohvriks võib iga hetk nõuda Euroopalt enda vastuvõtmist ja pagulasstaatuse andmist.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama