Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas väliskaubandus- ja ettevõtlusministri kandidaadiks jurist Kert Kingo.

Erakonna esimehe Mart Helme sõnul on Kert Kingo tõestanud end võimeka juhina. „Olen veendunud, et väliskaubandus ja IT-sektor on kindlates kätes,“ ütles Helme.

Kert Kingo ütles, et ta läheb valdkonda juhtima eesmärgiga aidata Eesti ettevõtjatel jõuda rohkem välisturgudele.

„Muu hulgas vaatame üle Euroopa direktiivid ja bürokraatlikud takistused, mis meie ettevõtete tegevuse laiendamist pärsivad. Eurodirektiivide üliagar rakendamine on Eestis saanud suureks ettevõtluse piduriks,“ ütles Kingo.

Samuti kavatseb Kert Kingo hakata seisma selle eest, et Eesti e-riigi kuvand ei oleks ainult kuvand, vaid saaks täidetud tegeliku sisuga.

„Kavatsen tööle hakata selle nimel, et internet oleks kättesaadav igas Eestimaa külas. Samuti viime läbi e-valimiste süsteemi analüüsi ja sõltumatu rahvusvahelise auditi. Kuni e-valimiste protsess ei ole läbipaistev ja otsast lõpuni kontrollitav, toodab see rahva seas umbusaldust,“ ütles Kingo.

Kert Kingo on töötanud üle 17 aasta avalikus teenistuses. Politsei-ja Piirivalveameti kriminaalosakonnas menetles ta uurijana muu hulgas IT-kuritegusid. Maksu- ja Tolliameti erimenetluse talituses töötas ta juristina. Kert Kingo on EKRE korruptsioonivastase toimkonna juht ja erakonna Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna juht.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama