Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas Riigikogu õiguskomisjonile ligi pool tuhat muudatusettepanekut, et takistada valitsusel seadustamast homoabielu.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on perekonnaseaduse muutmise seaduse eelnõule esitatud parandusettepanekud obstruktsioonilise iseloomuga.

„Peame vastuvõetamatuks, et peale õiguse abielluda antakse samasoolistele abielupaaridele lapsendamisõigus ja sellest tulenevalt ka õigus kaubelda loodete ja lastega. Kõik see võtab lastelt loomuliku õiguse emale ja isale. Valitsuse eelnõu tuleb tervenisti prügikasti saata, sest homoabielu seadustamine on Eesti ühiskonda sügavalt lõhestav. Uuringud näitavad, et üle poole Eesti inimestest on homoabielu vastu ning selle poolt, et abielu institutsioon jääks naise ja mehe vaheliseks liiduks. Ka ei ole valitsuse juhterakond küsinud homoabielu seadustamiseks valijatelt luba. Veel mõne aja eest rääkis praegune peaminister, et riigil ei ole kavas abielu mõistet muutma hakata,“ ütles Helme.

„Võimuliidu plaan Riigikogus nappi häälteenamust omades defineerida ümber meie kultuuri alustalasid on äärmiselt lühinägelik. Abielu on mehe ja naise liiduna aastatuhandeid olnud enamikus kultuurides ühiskonna vundament. Selle institutsiooni lammutamine toob kaasa hulga kahjulikke tagajärgi, muu hulgas süvenev rahvastikukriis.“

Helme sõnul peab EKRE fraktsioon valitsuse tegevust homoabielu läbisurumisel ebalegitiimseks ja püüab perekonnaseaduse muutmist kõikide seaduslike vahenditega takistada. „Kui see ei õnnestu, siis lubame, et pöörame seaduse tagasi esimesel võimalusel,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama