Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas Riigikogule eelnõu, et vabariigi valitsus kuulutaks kehtetuks Covid-19 levikuga kehtestatud piirangud.

Eelnõu üle andnud Riigikogu liikme Anti Poolametsa sõnul ei tohiks Eesti jääda piirangute lõpetamisel viimaste hulka ning eeskuju tuleks võtta Leedust, Taanist ja Suurbritanniast, kes on otsustanud piirangutele lõpu teha.

„Olukord, kus enam kui neljandik täisealisi ühiskonnaelus sisuliselt osaleda ei saa, on kestnud juba pool aastat ning alates veebruarist ei pääse ühiskonnaelus osalema ka kümned tuhanded varasemad topeltvaktsineeritud isikud. Diskrimineerimise jätkumiseks puuduvad teaduslikud ja juriidilised argumendid. Mastaapne ja põhiseadusvastane diskrimineerimine suure osa elanikkonna suhtes tuleb kiiremas korras lõpetada,“ ütles Poolamets.

„Põhiseaduse järgi tohib õigusi ja vabadusi piirata ainult kooskõlas põhiseadusega ning kedagi ei tohi kohelda väärikust alandavalt. Tänaseks on aga Covid-19 viirusega seonduvaid analüüse ja andmeid piisavalt, et lükata ümber väide, nagu oleks vaktsineeritud isikutel võrreldes vaktsineerimata isikutega oluliselt väiksem tõenäosus Covid-19 viirusesse nakatuda ja viirust edasi levitada.“

Poolametsa sõnul on vaieldamatu tõsiasi, et ka vaktsineeritud võivad nakatuda Covid-19-sse ja nakkust edasi anda ning pelk vaktsineerimispassi olemasolu ei anna ülevaadet ega garantiid inimese tervisliku seisundi kohta.

„Seetõttu on seadusvastane, et vaktsineerimata isikud ei saa osa võtta ühiskondlikust elust või teenuseid tarbida samal moel kui vaktsineeritud isikud. See, et koroonateste aktsepteeritakse valikuliselt ehk noorte, aga mitte täiskasvanud elanikkonna puhul, tõestab, et uued piirangud on otseselt seotud vaktsineerimisele sundimise, mitte ühiskonna nakkusohutuse tagamisega. Valitsuse valikuline ja põhjendamatu lähenemine nakkusohutuse tõendamisse süvendab ühiskonna umbusku kasutusele võetud meetmete suhtes ning pärsib ühiskonna toimimist ja sidusust.“

Poolametsa sõnul ei ole erinevate elanikkonna gruppide erineval kohtlemisel legitiimset põhjust ning Covid-19 leviku tõkestamiseks mõeldud piirangud tuleb kohe tühistada, ootamata täiendavate tingimuste täitmist.

 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama