Teisipäeval tuli Riigikogus hääletusele Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ettepanek katkestada Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheline piirilepingu ratifitseerimine ning võtta leppelt  allkiri tagasi. Kahjuks lükati see Riigikogu enamuse poolt tagasi.

EKRE Riigikogu fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul legaliseerib 2014. aastal sõlmitud piirilepe Vene Föderatsiooni poolse jätkuva okupatsiooni Tartu rahuleppe järgse Eesti Vabariigi aladel ja loovutab Narva tagused alad ja osa Petserimaast, ilma et Eesti saaks selle eest vähimatki kompensatsiooni.

“Eestil puudub igasugune põhjus ja vajadus loobuda meile seaduslikult kuuluvatest aladest meisse vaenulikult suhtuva riigi kasuks,” leiab Põlluaas.

“Kui toetame Gruusia ja Ukraina territoriaalset terviklikkust ja mõistame hukka Venemaa agressiooni nendes riikides, siis peaksid poliitikud samast põhimõttest lähtuma ka Eestis. Eesti alade anastamist eristab Krimmi okupeerimisest ainult ajaline vahe.”

Põlluaasa sõnul looks Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise peatamine võimaluse pidada tulevikus läbirääkimisi Vene Föderatsiooniga lähtudes Tartu rahulepingu jätkuvast kehtivusest. “Putini Venemaa ei ole igavene,” märkis Põlluaas.

Põlluaasa sõnul oli tänane hääletus piirileppe üle Riigikogus kui lakmustest, mis näitas ära, millised poliitikud ja erakonnad seisavad riigi territoriaalse terviklikkuse eest. Ja neid oli 65 kohalolnust vaid 14, kuid seda oli veidi rohkem kui võis eeldada ja näitab, et isamaalised ideed leiavad tuge ka praeguse väga vasakliberaalse koosseisu ajal. 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama