EKRE fraktsiooni saatis siseminister Hanno Pevkurile kirjaliku küsimuse, milles rõhutab et presidendikandidaadiks võib üles seada sünnilt Eesti kodaniku ning valimisseaduse kohaselt lisavad kandidaadi ülesseadjad vastavale esildisele dokumendid, mis tõendavad, et kandidaat on sünnilt Eesti kodanik.

«Sellest seaduse nõudest kinnipidamise kontrolliks on olemas kaalukas avalik huvi, saamaks kinnitust, et Marina Kaljurand on sünnijärgne Eesti kodanik,» ütles EKRE fraktsiooni esimees Helme ning palus ministrilt arhiiviandmeid Kaljurannale Eesti kodakondsuse andmise kohta.

Helme sõnul saavad kinnituseks olla dokumentaalsed andmed tema vanemate ja vanavanemate kuulumise kohta Eesti kodanike hulka enne 17. juunit 1940 ning see, kas Marina Kaljurand sai kodakondsuse naturalisatsiooni korras või mõnel muul tingimusel. «Palume koos vastusega edastada Marina Kaljuranna Eesti kodakondsust tõestavate dokumentide koopiad,» lisas ta.

Kaljurand on ise varem korduvalt kinnitanud, et on sünnijärgne Eesti kodanik, aga pole seni esitanud ühtegi kirjalikku tõendit selle teema mahavõtmiseks ühiskonnas. 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama