Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile arupärimise Rail Balticu tasuvusuuringute ja kavandatava lepingu kohta.

Konservatiivide fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas juhib tähelepanu, et Rail Balticu kokkulepe, mida valitsus kavatseb 31. jaanuaril allkirjastada, fikseerib siduvalt Eesti kohustused ja sätestab, et Rail Baltica tuleb lõpuni ehitada isegi juhul, kui projekti pikaajalist rahastamist ei ole võimalik tagada.

„Samas valmib Ernst & Youngilt tellitud tasuvusuuring alles aprillis ja täiesti lahtine on Euroopa Liidu rahastus järgmisel perioodil. Samuti meie enda võime Euroopa Liidu rahastuse puudumisel või vähenemisel lepingu kohustusi täita. Kust tuleneb valitsuse hulljulgus võtta ilma pädeva tasuvusuuringuta Eestile selliseid vastutustundetuid kohustusi?“ küsib Põlluaas, lisades, et eelmise, 2011. aasta AECOM-i tasuvusuuringu tulemused on korduvalt ümber lükatud.

Põlluaasa sõnul soovib fraktsioon selgitust, kust tuleb summa 800 miljonit, mida Balti riigid olevat kohustatud projektist lahkumise korral hüvitama: „Mida on nii suure raha eest tehtud ja kes on andnud volitused selleks, et projekti peatada enam ei saa, isegi kui parlament pole seda ratifitseerinud?“

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama