Eesti Konservatiivne Rahvaerakond väljendab ettevõtlusminister Urve Palole esitatud arupärimisega hämmeldust, et e-valimised otsustati läbi viia vaatamata ID-kaardi ulatuslikule turvariskile.

„Kui algselt lubas riik, et turvaveaga ID-kaardid tehakse 2017. aasta novembris tarkvarauuendusega korda ja probleem laheneb kiiresti, siis nüüd on selgunud, et probleem oli nii suur, et sadade tuhandete inimeste kaardid lõigati e-teenustest ära enne tarkvarauuendust,“ ütles arupärimise üle andnud fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Kuna ID-kaardi turvariskid on osutunud oluliselt suuremaks kui avalikkusele septembris teatati, siis on nende kaartidega oktoobris läbi viidud KOV-valimiste legitiimsus sügava küsimärgi all ning võimalik, et need tuleks hoopiski tühistada.“

Rahvuskonservatiivide fraktsioon soovib ministrilt samuti, miks on lastud tekkida olukorral, kus suudetakse uuendada ainult 15 000 kaarti ööpäevas ja turvariskiga kaartide uuendamine venib kuudepikkuseks, mille jooksul sajad tuhanded ID-kaardi omanikud ei saa e-teenuseid kasutada.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama