Riigikogu EKRE fraktsiooni saadikud esitasid esmaspäeval siseminister Andres Anveltile arupärimise selle kohta, mida on tehtud ja kavatsetakse teha päästealal valitseva keerulise olukorra lahendamiseks.

“Riik ei ole piisavalt huvi tundnud nende inimeste panuse kohta, kes on valmis iga päev enda eluga meie kõikide nimel riskima. Oma 885-eurose brutopalgaga, kus on ka erinevad lisatasud, on nad riigisektori kõige madalamalt tasustatud töötajad, mis ei ole õiglane ,” tutvustas fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas arupärimise tausta.

“Erinevalt Eestist väärtustatakse päästjaid meie naaberriikides Lätis ja Leedus, kus vaatamata madalamale elatustasemele, on päästjate palgad kõrgemad kui meil. Üha rohkem päästjaid lahkuvad tööle erasektorisse või hoopiski välismaale. Päästjate arv on langenud kaugele alla vajaliku miinimumi ja nende tehniline varustatus jätab soovida,” ütleb Põlluaas.

EKRE fraktsiooni saadikud tahavad teada, mida kavatseb Siseministeeriumi ette võtta, et ennetada kriisi tekkimist päästesektoris, kus teenuse osutamine on seetõttu tõsises ohus? Rahvuskonservatiivid palusid siseministril mitte viidata rahapuudusele, sest teadaolevalt planeeritakse tasuta transporditeenust maapiirkondades, väära aktsiisipoliitikaga antakse ära pea 100 miljonit Lätile jne.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama