Neljapäeval toimunud Tallinna linnavolikogu istungil valiti uus EKRE fraktsiooni esimees ja ühele saadikutest oli see ka esmakordne osavõtt pealinna seadusandliku kogu tööst.

Rahvuskonservatiivid valisid Riigikogusse läinud Urmas Reitelmanni asemele uueks fraktsiooni juhiks Mart Kallase, saadikuna aga vahetas ühe Urmase välja teine – Reitelmanni asemel teeb volikogus tööd nüüd Espenberg, olles edaspidi ka volikogu innovatsioonikomisjoni liige.

Fraktsiooni kuuluvad lisaks selle juhile Mart Kallasele asejuhid Kersti Kracht ja Wesse Allik, saadikud Argo Luude, Helle-Moonika Helme ja Urmas Espenberg. Fraktsiooni nõunikuna jätkab Kadri Vilba. Riigikogusse valitud Helle-Moonika Helme soovib oma pooleliolevad teemad lõpule viia ja tõenäoliselt loobub volikogu saadiku kohast sügisel.

Uus linnavolikogu rahvuskonservatiivide fraktsiooni liige Urmas Espenberg kandideeris 2017. aastal kohalike omavalitsuste valimistel Haaberstis erakonna esinumbrina, saades 735 häält, kuid jäi toona asendusliikmeks.

“Pärast Urmas Reitelmanni lahkumist sain kutse teda  seal asendada. EKRE-l oli valimistel hea programm, mille elluviimist opositsioonis olles on raske loota,” rääkis Urmas Espenberg. “Põhimõtteliselt tahan seista selle eest, et linna juhtimine muutuks läbipaistvamaks ning lõpeks linnarahva raha raiskamine, igasugune skeemitamine ja onupojapoliitika.”

Mõned ideed, mida Urmas Espenbergi arvates võiks proovida realiseerida, on  näiteks meretrammi käikupanek Tallinna sadamate vahel, samuti neljanda bussiliini lubatud pikendamine Tiskrest kesklinnani.

Urmas Espenberg töötas pikka aega EKRE Riigikogu fraktsiooni meedianõunikuna, ta on EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees ja viimastel Riigikogu valimistel sai ta 1974 häält, olles oma valimisringkonnas populaarsuselt teine rahvuskonservatiiv Urmas Reitelmanni järel.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama