Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsioon ei toeta Reformierakonna esitatud umbusaldusavaldust Jüri Ratasele.

EKRE fraktsiooni esimehe Siim Pohlaku sõnul ei ole valitsusjuhi tagandamiseks ühtegi põhjust.

“Reformierakonna umbusaldusavaldus peaministrile põhineb valedel. Nii head koostööd tegevat ja rahva elujärge parandada püüdvat valitsust ei ole Eestis ammu olnud. Praegune koalitsioon on meie riiki välja juhtimas tardumusest, kuhu see Reformierakonna peenhäälestuse tulemusel kuueteistkümne aastaga jõudnud oli. Lisaks on umbusalduse avaldamine olukorras, kus umbusaldajad ka ise teavad, et see läbi ei lähe, ainult etendus poliitiliste punktide kogumiseks. See pole kindlasti see, milleks parlamendi tööandja ehk rahvas on saadikud Toompeale valinud,“ ütles Pohlak.

“On arusaadav, miks käitub Reformierakond viimase poole aasta jooksul nagu Kiir Tootsi ja Teele pulmas ning üritab opositsioonis laamendades valitsusele ja Eesti riigile võimalikult palju kahju teha. Reformierakonnal on lihtsalt raske leppida tõsiasjaga, et Eesti riiki suudetakse ilma nendeta valitseda oluliselt paremini.”

Pohlak kinnitab, et EKRE fraktsioon seisab Riigikogus kindlalt praeguse valitsuse jätkamise taga. “Olen veendunud, et vaatamata Reformierakonna raevukale vastutöötamisele seisab praeguse valitsuse taga ka suur osa Eesti rahvast.”

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama