Eesti parlamendierakondadest kasvas lõppeval aastal kõige rohkem Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeskond. Kõige vähem peeti vajalikuks liituda IRL-i ja Vabaerakonnaga. 

Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonda on sel aastal juure tulnud 594 inimest. See teeb EKRE-st Keskerakonna järel teise aastaga enim liikmeid juurde saanud erakonna. Eelmisel aastal parteisse astunuid oli 359. Kokku on erakond alates 2012. aasta kevadest, mil toonane Rahvaliit muutus EKRE-ks, juurde saanud veidi üle 1300 liikme.

Ülejääänud erakondade liikmeskonna kasv oli kordades väiksem. Reformierakonnaga liitus sel aastal 108 ja mullu 91 inimest. Sotsiaaldemokraatlikku Erakonnaga liitus tänavu 99, mullu 80 inimest. Vabaerakonnaga ühines sel aastal 48 ja eelmisel aastal 90 inimest.

Kõige kesisem on olnud IRL kasv: sel aastal ühines nendega ainult 12 inimest. Eelmisel aastal liitunuid on erakonna liikmete hulgas 175, kuid neist koguni 163 astusid parteisse kuu aja jooksul enne viimast suurkogu, kus toimusid nii esimehe kui ka eestseisuse valimised.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama