Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) taunib välisministeeriumi tegevust ja nõuab välisminister Sven Mikseri tagasiastumist. Sotsiaaldemokraat Sven Mikseri juhitav välisministeerium üllitas 6. juulil pöördumise, milles avaldatakse toetust  lesbidele, geidele, biseksuaalsetele, transsoolistele ja intersoolistele inimestele seoses Baltic Pride homofestivali ja –paraadiga Tallinnas.

EKRE aseesimehe, riigikogu väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa sõnul on välisministeeriumi käitumine eesotsas sotsialistist väliministri Sven Mikseriga enneolematult jultunud. „Praegusel kiirel ja keerulisel ajal, mil välisministeeriumi roll Eesti riiklike ja rahvuslike huvide eest seismisel peaks olema ülioluline, tegeleb ministeerium täiesti arusaamatu tegevusega.

Minister Mikseril puudub igasugune arusaamine, mis on välisministri ja välisministeeriumi ülesanded ja ampluaa. Homofestivalide ja –paraadide ülistamine ja avalikkuse nn. homoteadlikkuse tõstmine ei ole seda kindlasti mitte. Kui ministril ja tema alluvatel, kes sellistele pöördumistele oma tööaega kulutavad, ei ole millegi muu ja asjalikuga tegeleda, siis tuleks neile leida jõukohasem tegevus,“ on Põlluaas veendunud.

Eriti kurioosne on Põlluaasa hinnangul see, et välisminister Mikseri juhitav ministeerium saatis Baltic Pride`i teemalise pöördumise välja päeval, mil Eesti kõige tugevama liitlase, Ameerika Ühendriikide president Donald J. Trump ütles Varssavis peetud kõnes, et „meil võivad olla kõige suuremad majandused ja kõige hävituslikumad relvad, kuid kui meil ei ole tugevaid perekondi ja tugevaid väärtusi, ei jää me ellu“.

„Pöördumine näitab, et välisminister Sven Mikseril puudub igasugune arusaam inimõiguste olemusest ja olukorrast Balti riikidest. Baltimaad on täpselt sama demokraatlikud ja inimõigusi austavad riigid, kui ükskõik millised teised Euroopa maad. Vägagi võimalik, et Mikser mustab Eestit ja teisi Balti riike teadlikult ja tahtlikult. Vastutustundetuid ja Eesti mainet rängalt kahjustavaid süüdistusi avalikkuse ees levitav isik ei sobi täitma välisministri ülesandeid ja kohustusi. Sven Mikser peab ametist lahkuma,“ on Henn Põlluaas resoluutne.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama