Harju maakohus lükkas edasi istungi vaidluses, milles Eesti Konservatiivne Rahvaerakond leiab, et Ekspress Meedia erinevad väljaanded on erakonda ja selle liikmeid alates mullu veebruarist süstemaatiliselt laimanud.

Konservatiivide fraktsiooni juhi Martin Helme sõnul taotlesid talle teadaolevalt mõlemad menetluspooled lisaaega, et kaasata vaidlusesse täiendavaid eksperte. Algselt kolmapäeval hagi arutama pidanud kohus pole uue istungi aega veel määranud.

EKRE andis hagi Ekspress Meedia vastu esitatud hagi Harju maakohtule üle mullu septembris, nõudes alates veebruarist kuni selle ajani meediagrupi väljaannetes nagu Eesti Ekspress, Delfi ja Eesti Päevaleht ilmunud kümnete väidetavalt laimavate artiklite kõrvaldamist, väärate andmete ümberlükkamist, edaspidi laimamisest hoidumist ning moraalse kahju hüvitamist 150 000 euroga.

EKRE on seisukohal, et Ekspress Meedia erinevad väljaanded on avaldanud kümneid artikleid, milles väidetavalt laimatakse kas erakonda üldiselt või mõnda erakonna liiget või juhatuse liiget. “Taoline tegevus on erakonna hinnangul tsiviilõiguses kehtiva hea usu põhimõtte järjekindel ja kestev rikkumine, millega on selgelt kahjustatud erakonna head mainet ja nime. Konservatiivne Rahvaerakond on alates mai algusest püüdnud meediakontserni esindajatega saavutada kohtuvälist kompromissi oma õiguste kaitseks, paraku tulutult,” teatas EKRE mullu septembris.

“Leiame, et riigikogus esindatud parteid, millel on ligi 50 000 valija mandaat, ei saa nädalast-nädalasse, kuust-kuusse sildistada, fakte väänates halba valgusesse panna, ilma argumentatsiooni ja faktideta negatiivselt iseloomustada. Leiame, et osa Eesti meediast on loobunud käitumast ajakirjandusena ja asunud käituma propagandistidena teatud ideoloogiate edendamiseks, heites oma tegevuses kõrvale tasakaalustatuse, hea ajakirjandustava ja seaduslikkuse,” märkis partei mullu sügisel.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama