Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatus pöördub kõigi Eesti Vabariigi Riigikogus esindatud poliitiliste jõudude poole ettepanekuga moodustada erakondadeülene konsultatiivnõukogu, mille eesmärgiks on jätta kõrvale kõik päevapoliitilised vastasseisud ja jõuda poliitilise konsensuseni nendes sammudes ja vahendites, mida koheselt rakendada meie kodumaa julgeoleku ja sõltumatuse tagamiseks.

Need kokkulepped peavad puudutama nii kiireloomulisi soetusi meie esmase kaitsevõime tõstmiseks, vältimatuid ettevõtmise elanikkonna kaitse alal kui ka toidu, vee, medikamentide ja muu eluks vajalike varude muretsemist. Teeme ettepaneku erakorralise lisaeelarve koostamise protsessi käivitamiseks.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatus on seisukohal, et igasugused katsed praeguseks kujunenud julgeolekuolukorras üksteisele vastanduda või ühisest võitlusest kõrvale tõrjuda on meie riigi püsimisele hukatuslike tagajärgedega.

Ühtlasi teeme ettepaneku, et Riigikogu koguneks erakorraliselt juba järgmisel nädalal, et erakondade ja fraktsioonide juhid saaksid vastavate koosmeele sammude osas kokkuleppele jõuda.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse nimel

Martin Helme,
EKRE esimees

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama