Reedel 17. mail kohtusid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitikud Põlissoomlaste erakonna Lõuna-Karjala algorganisatsioonide delegatsiooniga. Kohtumine toimus Riigikogus ja möödus väga sõbralikus õhkkonnas.

Arutleti vastastikust huvi pakkuvate küsimuste üle ning tõdeti tungivat vajadust Põlissoomlaste ja EKRE koostöö tihendamiseks. Eriti praegustel, Euroopa jaoks rasketel aegadel. Tõdeti, et peavoolumeedia soosib mõlemas riigis ilmselgelt liberaalset agendat ja kiusab rahvuskonservatiivset poliitilist suunda. Soomes on selles osas olukord ehk hullemgi, sest igasugune märkus immigratsioonile vastustamisel võib kaasa tuua süüdistuse rassismis või koguni reaalse kriminaalkaristuse jne. Patriotismi karistamine ja oma rahva eest seismine ei saa aga olla mingil juhul kuritegu, sest muidu võime rahvusriikide Euroopaga peagi hüvasti jätta.

Veel üheks kasvavaks ohuks on põlissoomlaste sõnul see, et suurkorporatsioonid kasutavad Euroopa Liitu selleks, et omandada rahvusriikide maid, metsi ja maavarasid ning teha siis seda, mida iganes heaks arvatakse. Põlisrahvaste saatuseks jääb sel juhul vaid kurvalt pealt vaadata, kuidas võõra raha ja tööjõuga ammutatakse rahvusriikide majandused ja loodus tühjaks ning kaotatakse peremeheõigused omal maal. Soome kolleegid rääkisid ka Lappenranta tselluloositehasega seonduvatest keskkonnaprobleemidest.

Põlissoomlaste esindajad esitasid EKRE-le küllakutse Lõuna-Karjala erinevate tööstusettevõtete külastamiseks, et jagada oma kogemusi regionaalsest majandamisest ja keskkonnakaitsest.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama