EKRE-sse ühinenud rahvuskonservatiivse mõttelaadiga inimesed otsustasid oma võitluse juhtimise taas usaldada juba tuntud ja kogenud liidrite kätesse.

Täna Tallinnas Estonia kontserdisaalis kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongress valis ametisse tagasi nii senise esimehe Mart Helme kui ka senised aseesimehed Martin Helme, Jaak Madisoni ja Henn Põlluaasa.

Kongressil osalenud 451 delegaadist toetas Mart Helme kandidatuuri 438 delegaati.

Kolmele aseesimehe kohale oli viis kandidaati. Martin Helme pälvis 365, Henn Põlluaas 287, Jaak Madison 257, Merry Aart 233 ja Argo Luude 35 delegaadi toetuse.

Erakonna juhatusse valiti Anti Poolamets 303 , Merry Aart 275 , Siim Pohlak 222, Arno Sild 219, Urmas Espenberg 216, Tiit Kala 202, Helle Kullerkupp 171, Ruuben Kaalep 162, Eve Miljand 150, Rein Suurkask 150 ja Rene Kokk 149 delegaadi häälega. Juhatusse kuuluvad automaatselt ka erakonna esimees ja aseesimehed.

EKRE volikokku valiti kongressil Helle-Moonika Helme, Paul Puustusmaa, Enn Sarv, Urmas Reitelmann, Kersti Kracht, Malle Pärn, Ülle Rosin, Vladimir Kondratjev, Maido Pajo, Edmund Penu, Anu Palover, Ando Tulvik, Ivo Pill, Heli Koit ja Georg Kirsberg.

EKRE volikogusse kuuluvad peale kongressil valitud liikmete veel erakonna auesimees, esimees ja aseesimehed, erakonna parlamendiliikmed, ühenduste esimehed ning maakonna- ja linnaühenduste esimehed. Maakonna- ja linnaühenduste volitusel kuulub täiendavalt volikogusse üks esindaja iga 300 liikme kohta.

Erakonna aukohtu liikmeteks valiti Taivo Põrk, Arvo Toomsalu ja Raul Öpik.

Kongressi lõppedes tänas Mart Helme kokkutulnuid usalduse eest. “Tänan teid, et ladusite jälle mu selga suure koorma,” lausus ta. “Teeme koos nii, et Eesti oleks jätkuvalt oma nägu – minge koju ja viige kongressilt saadud sõnum kogu Eesti rahvani, nagu 675 aastat tagasi, kui märgutuledega küngastel toodi võitlema 10 000 meest.”

 

Blog Attachment
  • img_1507-1280x906
Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama