Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsub inimesi esmaspäevaks, 26. novembriks kell 10.00 Toompeale avaldama meelt ÜRO rändepaktiga liitumise vastu.

„Sotsid, Keskerakond ja Reformierakond tahavad esmaspäeva hommikul Riigikogus heaks kiita Eesti ühinemise ÜRO rändepaktiga, mis avaks meie riigi kolmanda maailma rahvamassidele. Nüüd on aeg kõrgeimal võimul ehk rahval näidata oma meelsust meie võimuerakondade reeturliku poliitika suhtes,“ ütles EKRE esimees Mart Helme.

„Kutsume rahvast protestima selle vastu, et valitsus valmistas ÜRO rändepakti ette rahva ja parlamendi selja taga. Kutsume rahvast protestima selle vastu, et valitsuspoliitikud, eesotsas Sven Mikseriga püüavad rändepakti avalikkusele maha müüa valega nagu see polekski lepe, vaid hoopis raamistik, mis ei kohusta Eesti riiki mitte milleski. Ennekõike aga kutsume protestima rahvusvahelise pakti vastu, mis seab pikas plaanis ohtu meie püsimise suveräänse riigi ja rahvana.“

Tänase seisuga ei kavatse leppega liituda USA, Israel, Austria, Ungari, Poola, Tšehhi, Horvaatia, Bulgaaria ja Austraalia. Šveits ei sõida samuti Marrakechi ja nõuab täiendavat mõtteaega. Leppest loobumist kaalutakse ka paljudes teistes riikides.

PIKETI LEHEKÜLG FACEBOOKIS

EKRE algatatud allkirjakogumiskampaaniale ÜRO Marrakechi rändepakti vastu on veebilehel www.petitsioon.ee neljapäeva hommikuse seisuga kogunenud juba üle 14 500 toetusallkirja. Allkirju kogutakse kuni 1. detsembrini.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama