Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) liitub nelja Euroopa erakonna algatusega koondada rahvuskonservatiivid Euroopa Parlamendis (EP) ühtsesse poliitilisse blokki.

EKRE aseesimehe ja EP saadikukandidaadi Jaak Madisoni sõnul sünnib rahvuslaste liitumise korral tõenäoliselt üks EP suuremaid fraktsioone, millel on jõudu aidata Euroopa Liit (EL) õigetele rööbastele tagasi.

“Rahvuslik blokk hakkab võitlema Euroopa eest, kus liikmesriikidele jääb alles nende otsustusõigus ja muudetakse seaduste tegemise protsessi läbipaistvamaks. See on Euroopa, mis kaitseb oma välispiire massiimmigratsiooni eest ja ohjeldab terrorismi ja islami levikut,” ütles Madison.

Erakondade Lega Nord, Põlissoomlased, Taani Rahvapartei ja Alternative für Deutschland esindajad kutsusid 8. aprillil Milanos toimunud pressikonverentsil rahvuslikke jõude alustama pärast valimisi EP-s koostööd.

Erakondade siht on koondada ühtsesse fraktsiooni Euroopa rahvuslikud ja konservatiivsed erakonnad, kes on praegu killustunud erinevate europarlamendi fraktsioonide vahel. Kavatsusest liituda uue loodava poliitilise blokiga on juba teatanud Austria vabaduspartei.

Madison sõnas, et kõik varasemad Eestist valitud eurosaadikud on liitunud selliste fraktsioonidega, mis seisavad võimu koondumise eest Brüsselisse. 

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama