Tänane Eesti Ekspress avaldas artikli “Politsei uurib EKRE mehe ähvardusi tappa Taavi Rõivas“, mis räägib peaministrile tapmisähvarduse teinud mehe kinnipidamisest.

Ekspressi teatel jagas 31aastane Martin K. lisaks ähvardustele infot peaministri elukoha ja tema ihukaitsjate kohta. Talle on esitatud kahtlustus ründes kõrge riigiametniku elule ja tervisele, mille eest lubab seadus mõista kuni viieaastase vangistuse.

Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale teadaolevalt käib jutt Martin Kattaist, kes kandideeris 2013. aastal küll Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjas Tallinnas Kristiine ringkonnas, kuid ei ole kunagi olnud Konservatiivse Rahvaerakonna liige ega osalenud ka hilisemas erakonna tegevuses. Kattai kuulus aastail 2004–2011 IRLi ridadesse, kandideeris kaks korda Tallinna kohalikel valimistel (kogudes 17 ja 24 häält) ning tegi IRLile valimisklipi.

EKRE aseesimees Martin Helme ütles, et Konservatiivne Rahvaerakond seisab kindlalt sõnavabaduse eest. Vastavalt põhiseadusele on igaühel õigus vabalt levitada ideid ja arvamusi, aga seejuures tuleks jääda mõistagi viisakaks ning mitte jagada verbaalseid ähvardusi, liiati kellegi elule. Verbaalse vihakõne markantseid näiteid leiab ohtralt aga portaalidest Delfi.ru ja FB grupist „Märka rassisti“, kuid nende kaasuste osas pole õiguskaitseorganid mitte midagi ette võtnud. “Selline erapoolik lähenemine ei ole kuigi objektiivne ega usaldusväärne, vaid viitab poliitilisele tellimusele,” arvab Martin Helme, “just see teebki muret”

Martin Helme sõnul on Konservatiivide fraktsioon riigikogus teinud vastava arupärimise 28.oktoobril ka siseministrile, millele oodatakse vastust.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama