Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Naisühenduse esimene heategevusüritus sai teoks 27. novembril. Külastasime Tudulinnas asuvat asenduskodu, mil nimeks Maria ja lapsed MTÜ. Tegemist ei ole traditsioonilise lastekoduga, vaid algselt eraalgatusliku ettevõtmisega, mis on üle kasvanud kohaks, kus pakutakse hetkel kodusoojust 23 lapsele, vanuses poolteist kuni 18 aastat. Heade abiliste ja projektirahade toel on vanemliku hooleta jäänud lastel võimalus elada perevormis toetatud elu, käia koolis, huviringides ning leida igal vajalikul hetkel jõudu ja hellust inimestelt, kes on oma elu pühendanud kõige kaitsetumatele –  lastele.

EKRE Naisühendus leidis head annetajad, kes pakkisid kaasa maitsvat toidukraami, naisühenduse enda liikmed toetasid kingitustega ja 27. novembril, vahetult enne esimest adventi sõitsime Tudulinna kahe ekipaažiga – üks Tartust, teine Tallinnast. Heli Jažõkova ja Tiiu Ridari olid kaasa võtnud ka jõuluvana – Tiit Järve, kes laste silmadesse palju rõõmu suutis tuua. Igale lapsele olime koostanud personaalse kingipaki, lähtudes tema vanusest ja soost. Suuremad poisid leidsid kingikotist popi ja noortepärase kella, suuremad tüdrukud ehteid ja sooja pašmiinasalli, väiksematele pakkusid jõulurõõmu mänguasjad ning kõigile sai kingikotti poetatud veel omanimeline kruus ja kommipakk. Üldisi kingitusi peremajadesse jagus samuti – kotid täis raamatuid, seltskonnamänge ja DVDsid multikatega. Kõige suurem rõõm oli lastel aga külalistest, kes võtsid sülle, rääkisid juttu ja tundsid huvi nende elu ja tegemiste vastu. Jagasime neile eeskätt hingelist soojust. Meile oli tänutäheks kaetud ka kohvilaud, kus vestlesime lastekodu igapäevaelust ja probleemidest. Lapsed olid meile valmistanud ka isetehtud kingitused. Leppisime kokku, et kohtume järgmisel aastal uuesti ning katsume neile ka vahepealsel ajal igati toeks olla.

Tänutäheks kinkisime asenduskodu kasvatajatele veel soojad pleedid ehk jagasime hingesoojusele lisaks ka reaalset külmakaitset!

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama