Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna naisühendus mõistab hukka erakond Eesti 200 liikmete poolse provokatiivse käitumise pühapäevasel immigratsioonivastasel meeleavaldusel ja väljendab nördimust selle üle, et rünnakusse oli kaasatud ka väikelaps.

„On täiesti lubamatu kaasata poliitilisse võitlusse lapsi viisil, mis paneb otseselt ohtu nende elu ja tervise. Lapsevanematel on kohustus oma lapsi hoida ja kaitsta, mitte kasutada neid inimkilbina poliitilistes aktsioonides,“ ütles naisühenduse aseesimees Helle-Moonika Helme.

„Meil on hea meel, et inimesed ei allunud provokatsioonile ega läinud kaasa Florian Hartlebi selgelt provokatiivse katsega otsida meeleavaldajatega füüsilist kontakti ning isegi otsese ründe puhul ei vastanud vägivallale vägivallaga.“

Naisühendus ootab nii võimudelt kui ka Eesti ajakirjanduselt selget hukkamõistu räigele ja väikelast ärakasutavale käitumisele ning ka lastekaitseametnike seisukohta antud küsimuses.

„Provokatsiooni õnnestumisel oleks võinud laps saada eluohtlikke kehavigastusi, mistõttu tekib küsimus lapse ema ja isa võimest aru saada, mis on nende roll lapse kasvatamisel. Laiemalt võttes käsitleme nii Toompeal kui ka Vabaduse väljakul toimunud provokatsioone katsetena tekitada ühiskonnas hirmuõhkkonda, et inimesed enam ei julgeks provokatsioonide hirmus tulla meelt avaldama. See on demokraatlikus ühiskonnas vastuvõetamatu,“ ütles Helme.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama