Sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib EKRE nimekirjas Pärnumaal brigaadikindral, kaitsejõudude peastaabi aegade kõige pikaajalisem ülem Alar Laneman.

Brigaadikindral Laneman on praeguseks reservis. Ta töötab ettevõttes Milrem. Alates 2014. aastast osutab Milrem teenuseid Eesti kaitseväele, remontides ja hooldades soomukeid XA-180 ja XA-188 ja erinevat rivitehnikat, alustades MB G-klassist ja lõpetades Mercedes-Benz Actros 4150 puksiiriga.  Milremil on arendamisel militaarrakenduseks mõeldud mobiilne juhtimispunkt ning mehitamata roomiksõiduk.

Laneman ütles UU-le, et tema jaoks on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond praegu ainus erakond Eestis, mis hoolitseb Eesti ja eestluse säilimise ja kestmajäämise eest. Seetõttu oli EKRE tema jaoks ka loomulik valik.

Laneman oli ka üks 34 eru- ja reservkaitseväelasest, kes kutsusid mullu sügisel valimiskogu liikmeid valima presidendiks EKRE kandidaati Mart Helmet.

Laneman alustas teenistust Eesti kaitseväes esimese kaitseväe üksuse – kaitsejõudude peastaabi staabikompanii ülemana 1991. aastal. Muuhulgas võttis see üksus Lanemani juhtimisel okupatsioonivõimude käest üle allveelaeva Lembitu.

Brigaadikindral Laneman on esimese Eesti ohvitserina lõpetanud õpingud Londoni Kuninglikus Kaitseuuringute Kolledžis. Aastatel 1998-2001 aastal õppis Laneman Rootsi Kuningriigi Sõjaväeakadeemias. Varem on Alar Laneman lõpetanud Tallinna Kõrgema Ehitusvägede Poliitsõjakooli.

Aastatel 1992-94 teenis Laneman Kalevi Üksik-jalaväepataljoni ülema ametikohal. 1994. aastal sai temast esimene Eesti kaitseväe välisoperatsioonidel osalemiseks mõeldud üksuse Rahuvalve Üksikkompanii ülem. Aastatel 1995-1998 oli ta Eesti, Läti ja Leedu ühise elukutselise üksuse Balti pataljoni esimene ülem.

2001- 2002. aastani oli Laneman maaväe staabi ülem, 2002-2007 kaitsejõudude peastaabi ülem. Brigaadikindrali pagunid andis president Alar Lanemanile 2005. aastal.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama