Eesti ühe suurema prügifirma AS-i Keskkonnateenused juhatuse esimees ja väikeosanik Argo Luude liitus juulis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib sügisestel valimistel Tallinna volikokku. Luude sõnul jääb ta volikokku saades ettevõtlusesse edasi ja loodab Tallinnaga võimalikud jäätmekäitluslepingud enne valimisi ära sõlmid, kirjutab Ärileht. Luude kandideerib Tallinna kesklinnas. Luudet ajendas poliitikasse minema vajadus rohkem ühiskonnas kaasa rääkida. “Mõte tuli sellest, et lihtne on internetis kommenteerida, et kõik on valesti. Nüüd saan vähemalt proovida ise midagi ära teha. Kui ei õnnestu, siis on vähemalt enda südametunnistus rahul.”

Tallinna volikokku kandideerib Luude eelkõige just oma ettevõtluse ja keskkonnateemade kompetentsi jagamiseks ja volikogu tööd saab ta enda sõnul suurepäraselt teha, jätkates 600 inimesele tööd andva kontserni AS-i Keskkonnateenused juhtimist. “Praegu kehitatakse tihti keskkonna- ja prügiteemade puhul vaid õlgu, aga tegelikult on lahendused olemas. Saan anda nõu, mida ja kuidas teha.”

Küsimusele, kas Luude ei pelga huvide konflikti kui volikogus istudes hakkab Keskkonnateenused sõlmima lepinguid Tallinna prügiveos, vastas ta, et loodetavasti saab firma lepingud alla kirjutatud enne valimisi. “Volikogus ei ole nagunii võimalik linnaametite tööd mõjutada. Volikogu paneb paika poliitilised suunad, aga linnaametid nagu näiteks keskkonnaamet jt on ikkagi sõltumatud üksused,” kinnitas Luude.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama