14. mail toimus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Põhja-Tallinna ringkonna üldkoosolek, kus vaadati tagasi tehtule ja valiti uus juhatus.

Viis aastat ringkonda juhtinud Urmas Espenberg loobus uuesti esimeheks kandideerimast kuna siirdus tööle Riigikokku ja soovis anda võimaluse kolleegidele. Uueks ringkonna esimeheks valiti Meelis Keerberg, kes on erakonnas 2015-st aastast ja vedanud juba teist hooaega Tallinna Konservatiivide klubi tegemisi. Aseesimeesteks valiti Urmas Espenberg ja Eda Rüütel. Juhatuse liikmeks said veel Õnneli Matt, Urmas Siemer, Külli Remsu ja Üllar Soo.

Veidi varem toimunud Põhja-Tallinna ringkonna osakondade koosolekutel valiti samuti uusi juhte. Haabersti osakonda juhib nüüd Toivo Tasa, Kristiine osakonda Georg Kirsberg ja Põhja-Tallinna osakonda Urmas Siemer.

Urmas Espenbergi sõnul iseloomustab Põhja–Tallinna ringkonda jätkuvalt väga suur aktiivsete tegevliikmete hulk ja nende kõrge kohusetunne! “Hetkel on ringkonnal üle 200 liikme. Rahul võib olla ka liikmemaksude tasumisega. Parandada võiks aga uute liikmete menetlemise kiirust.”

Aktiivselt osaleti paljude ürituste organiseerimisel nagu: tõrvikurongkäigud 2018 ja 2019,  Tõejärgsuse konverents mai 2018, Rändepakti vastased meeleavaldused okt.-nov. 2018, linnaosade laadad ja talgud, tammede istutamine, laste mänguväljaku rajamine, Stroomi rannapargi korrastamine. Esile võib tuua veel Hirvepargi üritust 23. august 2018, erakonda tutvustavat üritus Rahvusraamatukogus, islamikeskuse külastust Keevise 9 ja dessanti Narva kolledžisse.

Advendikampaaniast sujuvalt RK 2019 valimiskampaaniaks ülekasvanud tegevuste käigus tehti 10 telgiüritust linnaosades, 12 materjali jagamist, materjalide kannet postkastidesse, külastati koole ja linnaosade sotsiaalkeskusi ning osaleti debattides.  Saadi ringkonnamandaaat (kokku 6361 häält) – üks liige pääses vahetult Riigikokku ja teine osaleb selle töös asendusliikmena.

Valiti ka EKRE kongressi delegaadid. Ringkond tegi kongressile ettepaneku valida EKRE esimeheks tagasi Mart Helme, aseesimehe kohale aga kandideerib Urmas Espenberg.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama