14. mail toimus Eestimaa südames Põltsamaal kevadlaadal. Varahommikul, kui Riigikogu liige EKRE Tartu-Jõgevamaa piirkonna esimees Raivo Põldaru andis viimased soovitused ning kohviku “Paragrahv” perenaine Eve Miljand kandis kohale ämbri jagu kohvi, asus piirkonna EKRE tiim koosseisus Heli Jazõkova, Tiina Tihamets, Sirje Kukk ja allakirjutanu selgitama laadalistele rahvuskonservatiividele tõekspidamisi:

“Ei massiimmigratsioonile! Ei koolide kaotamisele! Ei ääremaastumist soodustavale haldusreformile! Ei kooseluseadusele! Võtame Eesti tagasi!”

 Lühikese ajaga täitsid laadalised 36 immigratsioonivastast manifesti, 45 neist annetas raha Eesti Aleksandrikooli traditsiooni taastamiseks. Üldse on Põltsamaa Ametikooli heaks koos juba niisugune hulk annetusi, mille eest saaks tellida projekti eaka Aleksandrikooli peasissekäigu sammaste renoveerimiseks ning lisaks teha hulk töid restaureerimise ettevalmistamisel. Kohalik rahvas suuremas enamikus ei luba vasakäärmuslastel kaotada maakohtades koole ning eriti kurjad ollakse muidugi väärikate traditsioonidega Põltsamaa Ametikooli hävitamisele. Kooli kaotanud õpilastele ja vähestele Järvamaa Kutsehariduskeskuses koha saanud õpetajatele on üsna tülikas käia igapäevaselt armsast kodukohast Paidesse. Nõnda ongi maaelu väärtus vähehaaval kadumas ning selles pole süüdi mitte õpilaste vähesus, vaid valitsejate üleolev suhtumine ning külm hoolimatus oma rahva heaolusse. 

Olev Teder, Põltsmaa

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama