Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna populaarsus on värske reitingute uuringu järgi oluliselt kasvanud. Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle EKRE-le 10 protsenti valijatest, selgub rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Toetus Keskerakonnale on septembriga võrreldes küll kahe protsendipunkti võrra langenud, ent Keskerakond on endiselt populaarseim partei 27 protsendiga.

Populaarsuselt teisel kohal on Reformierakond 19 protsendi suuruse toetusega, mida on samuti kaks protsendipunkti vähem kui kuu aja eest.

Kolmandal-neljandal kohal on võrdse 14-protsendise toetusega Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Vabaerakond. Sotsiaaldemokraatide toetus langes ühe protsendipunkti võrra ning Vabaerakonna toetus tõusis kolm protsendipunkti võrra.

Suurima tõusu ongi septembrikuuga võrreldes teinud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus. Nii tõusis EKRE kümneprotsendise toetusega (septembris kuus protsenti) esmakordselt edestama Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL).

IRL-i toetus langes ühe protsendipunkti võrra 8 protsendile.

Uuringust selgub, et valitsuskoalitsiooni ja opositsiooni toetuse proportsioon muutus oktoobris selgelt opositsiooni kasuks. Võimuliidu erakondi toetas kokku 41, opositsioonierakondi aga 51 protsenti vastanutest. Septembris oli see suhe sisuliselt võrdne – võimuliit 45, opositsioon 46 protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellimusel 6. kuni 20. oktoobrini 1000 vastajat nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud vaid nende vastajate osakaal, kes omasid erakondlikku eelistust.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama