Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on aina enam kasvatanud oma reitingut ja kindlustanud ligikaudu 17 protsendi valijate toetuse, selgub Postimehe ja BNSi tellitud Kantar Emori värskest erakondade populaarsuse uuringust.

Detsembris on 24,5 protsendi meeste eelistus kaldunud EKRE kasuks, millega ollakse esikohal. Novembris oli meeste seas populaarseim Reformierakond 25,3 protsendiga,

Keskerakondlase Kadri Simsoniga seotud skandaali järel langes Keskerakonna toetus aasta madalaimale tasemele. Detsembris langes Keskerakonna toetus 21,5 protsendini, selgub uuringust. Viimati oli toetus Keskerakonnale sama madal mais. Siis toetas keskerakonda 21,8 protsenti. Toona peeti selle põhjuseks keskerakondlase Arvo Sarapuu kinnipidamist kahtlustatavana Tallinna prügiäri kriminaalasjas.

Uuringu läbi viinud Kantar Emori uuringujuhi Aivar Voogi sõnul võib Keskerakonna reitingu languse põhjust otsida nii Kadri Simsoni skandaalist, suurt segadust tekitanud uuest tulumaksuseadusest kui ka valitsuse otsusest jätkata alkoholiaktsiisi tõstmist.

Keskerakonna toetus langes oluliselt ka üle 50-aastaste hulgas: 33,2 protsendilt 20,4 protsendile. Vanemaealiste hulgas on liidriks tõusnud 29,5 toetusprotsendiga Reformierakond. Märkimisväärse languse 37,4 protsendilt 31,4 protsendile tegi Keskerakond ka Tallinnas.

Reformierakonna toetus detsembris oli 27,8 protsenti. Võrreldes novembriga, mil nende reiting oli 29 protsenti, on erakonna toetus langenud 1,2 protsendipunkti võrra. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on alates septembrist pidevalt langenud. IRL toetus on pisut üle künnise 8,3%, Vabaerakond maadleb endiselt künnisega 5,9%.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama