Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas valitsuse rahvatervishoiu seaduse eelnõule 359 parandusettepanekut, et obstruktsiooniga takistada soomuutmist hõlbustava eelnõu vastuvõtmist.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Kert Kingo sõnul on uus rahvatervise seaduse eelnõu ilmekas näide halvast seadusloomest, kus paljude mõistlike muudatuste varjus tahetakse läbi suruda ühiskonda kahjulikult mõjutavat poliitikat.

„Me peame konservatiividena ebamoraalseks ja vastuvõetamatuks, et valitsus tahab hakata soomuutmise protseduure, sealhulgas operatsioone rahastama haigekassa eelarvest,“ ütles Kingo.

„Oma soos kahtlevaid inimesi peab aitama, aga riik ei tohiks neid julgustada oma kehaga ette võtma muutusi, mida tagasi pöörata on võimatu või äärmiselt keeruline. Maailma kogemus näitab, et suur osa oma sugu muutnud inimestest kahetsevad oma otsust, sest on sattunud vihma käest räästa alla. Ka enesetappude hulk on nende seas keskmisest suurem.“

EKRE ja Isamaa tegid ettepaneku rahvatervishoiuseaduse eelnõu juba esimesel lugemisel menetlusest välja hääletada, kuid Reformierakond ja Keskerakond olid vastu. „Kuna muud parlamentaarsed meetmed seaduse pidurdamiseks on ammendunud, kasutame obstruktsiooni,“ selgitas Kingo.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama