Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon teeb Riigikogule ettepaneku katkestada Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel sõlmitud piirilepingu ratifitseerimine ning võtta leppelt allkiri tagasi.

Eelnõu esitaja Jaak Madisoni sõnul muudab piirileleppe tühistamise taas aktuaalseks Venemaa tegevus Kertši väinal. „Eesti ei peaks sõlmima välislepinguid riigiga, kes eskaleerib sõjalist konflikti Ukrainaga ega pea kinni rahvusvahelistest lepingutest,“ ütles Madison.

Madisoni sõnul tuleb piirileppe ratifitseerimine peatada, sest endise välisministri Urmas Paeti ja Vene välisminister Sergei Lavrovi vahel allkirjastatud leping seadustab Vene jätkuva okupatsiooni Eesti aladel, ilma et meie riik saaks loovutatud alade eest vähimatki kompensatsiooni,“ ütles Madison.

“Piirilepingu ratifitseerimine seaks kahtluse alla ka Tartu rahulepingu järjepidevuse. Meenutagem, et Venemaa võttis 2005. aastal sõlmitud piirilepingult allkirja tagasi, sest ei nõustunud viitega Tartu rahulepingule ja Nõukogude okupatsioonile.”

Madison märkis, et lepingu ratifitseerimise peatamine loob uue võimaluse hakata tulevikus pidama Venemaaga läbirääkimisi, mis lähtuvad Tartu rahulepinguga paika pandud piiridest.

Toode lisatud ostukorvi
Sulge Edasi vormistama